Polska YMCA - Ognisko w Gdyni Dodaj do ulubionych       Poleć znajomemu    
        Gdynia, pobierz     linki     napisz     kontakt     home        
Przyłącz się do nas
Gdyńska Akademia Srebrnego Wieku
Wejherowski Uniwersytet Trzeciego Wieku
Czytamy razem
Z głowy do głowy
sondaCzy oferta zajęć YMCA jest ciekawa?
nie, nie znalazłem /łam nic dla siebie
tak, skorzystałem /łam z oferty
nie mam zadnia
zobacz wyniki
archiwum sond
Alians Światowy YMCA
Alians Europejski YMCA
YMCA na świecie
International Camp Counselor Program
YMCA World Camp

Małopolska

Metro w Krakowie
DO LISTY CO GDZIE KIEDY 
KARTA INFORMACYJNA  
Chrześcijański Tydzień Społeczny
Polska YMCA, podobnie jak w poprzednim roku, jest współorganizatorem Chrześcijańskiego Tygodnia Społecznego. W tym roku odbędzie się on w Lublinie, w dniach 22-24.05.2009 roku pod hasłem "Solidarność dla przyszłości". Chrześcijański Tydzień Społeczny to płaszczyzna spotkania i dialogu na rzecz dobra wspólnego.
Kiedy
2009-05-22  do  2009-05-24
Miejscowość
Lublin
Szczegóły

Polska YMCA, podobnie jak w poprzednim roku, jest współorganizatorem Chrześcijańskiego Tygodnia Społecznego. W tym roku odbędzie się on w Lublinie, w dniach 22- 24.05.2009 roku pod hasłem "Solidarność dla przyszłości". Chrześcijański Tydzień Społeczny to płaszczyzna spotkania i dialogu na rzecz dobra wspólnego.

Tydzień jest wspólną inicjatywą organizacji społecznych z Polski, jest spotkaniem stowarzyszeń, związków zawodowych, Kościołów, samorządów, fundacji, ruchów, mediów, inicjatyw i grup nieformalnych, przedstawicieli przedsiębiorców, świata nauki, środowisk i osób prywatnych, które działają na rzecz dobra wspólnego, budują sprawiedliwość społeczną w swoich społecznościach lokalnych, czerpiąc inspirację dla swoich działań z chrześcijańskiej nauki społecznej.
Tydzień ma na celu wypracowywanie i wyartykułowanie stanowisk w stosunku do palących problemów i zjawisk społecznych. Tydzień ma ambicje udziału w debacie publicznej nad kształtem życia społecznego i gospodarczego Polski. Tydzień jest także promocją i upowszechnianiem dobrych rozwiązań już istniejących w Polsce i na świecie. Chrześcijański Tydzień Społeczny chce odwoływać się do najlepszych tradycji patriotycznych, odpowiedzialności za małe ojczyzny i troski o przyszłość Polski w jednoczącej się Europie, wielkiego doświadczenia "polskiego Sierpnia" i "Solidarności". Tydzień Społeczny nawiązuje do tradycji podobnych wydarzeń polskiego okresu międzywojennego, niemieckich "Katolikentagów" oraz francuskich Tygodni Społecznych.

W roku bieżącym, Tydzień nawiązuje do tradycji Sierpnia sprzed 20 lat, gdzie solidarność przyniosła wolność i nadzieję. Więcej o Tygodniu na: http://www.tydzienspoleczny.org.pl

Relacje z poprzedniej edycji Chrześcijańskiego Tygodnia Społecznego w 2008 roku, wraz ze zdjęciami i listą prelegentów, znajdziecie na http://www.tydzienspoleczny.org.pl/2008/chts2008.php. Jako współorganizatorzy serdecznie zapraszamy do udziału.

DO LISTY CO GDZIE KIEDY 
WYDRUKUJ TĘ KARTĘ INFORMACYJNĄ  
Gdynia dla Orkiestry
      YMCA - Young Men's Christian Association - Ognisko w Gdyni