Polska YMCA - Ognisko w Gdyni Dodaj do ulubionych       Poleć znajomemu    
        Gdynia, pobierz     linki     napisz     kontakt     home        
Przyłącz się do nas
Gdyńska Akademia Srebrnego Wieku
Wejherowski Uniwersytet Trzeciego Wieku
Czytamy razem
Z głowy do głowy
sondaCzy oferta zajęć YMCA jest ciekawa?
nie, nie znalazłem /łam nic dla siebie
nie mam zadnia
tak, skorzystałem /łam z oferty
zobacz wyniki
archiwum sond
Alians Światowy YMCA
Alians Europejski YMCA
YMCA na świecie
International Camp Counselor Program
YMCA World Camp

Małopolska

Metro w Krakowie

We wrześniu ruszył projekt "Przyłącz się do nas" skierowany do gdyńskiej młodzieży w wieku 15-25 lat, którego celem jest polepszenie funkcjonowania społecznego młodzieży i zdobycie przez nią kompetencji społecznych, a także rozwijanie pasji i zainteresowań. Projekt realizowany jest przez Ognisko ZMCh "Polska YMCA" w Gdyni.

Projekt obejmuje 30 osób. Wezmą one udział w szeregu działań, które odbywać się będą w gdyńskiej YMCA. Młodzież uczestniczyć będzie w zajęciach sportowych, edukacyjnych, tanecznych, plastycznych - według własnych potrzeb i zainteresowań. Uzyska także pomoc w nauce, rozwinie swoje umiejętności językowe, a podczas warsztatów informatycznych zgłębi arkana korzystania z komputera i internetu. Główną siedzibą - "drugim domem" - w czasie realizacji projektu będzie sala "Teatr". W pomieszczeniu tym powstanie duży aneks kuchenny, służący do prowadzenia warsztatów kulinarnych. W planie są także wyjścia do kina, teatru, czy muzeum. Ideą Projektu jest to, aby Uczestnicy współdecydowali o sobie. Dlatego w ramach warsztatów kulinarnych-będą nie tylko przygotowywać posiłki, ale także planować codzienne menu i robić niezbędne zakupy. Będą decydować także o tym, gdzie i na co wybrać się do kina, czy teatru. Osobom, które przerwały naukę, Projekt umożliwi ukończenie kursu (według wyboru dokonanego z pomocą doradcy zawodowego), dającego kwalifikacje zawodowe.

W kadrze projektu znaleźli się psychologowie i pedagodzy, instruktorzy, doradcy zawodowi, informatycy - osoby otwarte, lubiące współpracę z młodzieżą.

Projekt potrwa do 30. czerwca 2009 r.

Partnerem Projektu jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni.

wstecz 
Gdynia dla Orkiestry
      YMCA - Young Men's Christian Association - Ognisko w Gdyni