Logo Polskiej YMCA
 
     ..:: MENU ::..
strona główna
wszystko o ymca
YMCA na świecie
YMCA w Polsce
YMCA w Gdyni
Statut
programy - oferta
Studium Ruchowe dla Seniorów
kluby członkowskie
linki
kontakt
YMCA w Gdyni
Ognisko założone zostało w 1932 roku. Pierwszym Prezesem Zarządu Ogniska był Admirał Józef Unrug. Siedziba przedwojenna mieściła się na ul. Śląskiej, zajęcia sportowe odbywały się w baraku przy ul. 10 Lutego 41. Po wojnie, dzięki pomocy amerykańskiej YMCA, zbudowana została nowoczesna, jak na tamte czasy, siedziba przy ul. Żeromskiego 26. W 1991 roku, po 40-letniem okresie delegalizacji, YMCA odzyskała budynek, w którym obecnie funkcjonuje gdyńskie Ognisko.

YMCA w Gdyni oferuje zajęcia dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych w ponad czterdziestu sekcjach i klubach sportowych, artystycznych, edukacyjnych i turystycznych. Ognisko zrzesza również młodzież dla realizacji celów charytatywnych, zajmuje się szkoleniem liderów oraz integracją. Jest miejscem, w którym można realizować dobre pomysły, służące rozwojowi jednostki i społeczeństwa.

Specjalizacją Ogniska gdyńskiego jest organizacja wypoczynku letniego i zimowego dla dzieci i młodzieży. Cechą charakterystyczną obozów YMCA jest zapewnienie uczestnikom bezpieczeństwa przez maksymalne wykorzystanie czasu na realizację ciekawego programu.
    Zajęcia
   kategorie:
   według wieku:
 
    Projekty
 
 
.
 
| Aktualizacja (miesiąc-dzień-rok):   | © YMCA Gdynia 2005 |