Polska YMCA - Ognisko w Gdyni Dodaj do ulubionych       Poleć znajomemu    
        Gdynia, pobierz     linki     napisz     kontakt     home        
Przyłącz się do nas
Gdyńska Akademia Srebrnego Wieku
Wejherowski Uniwersytet Trzeciego Wieku
Czytamy razem
Z głowy do głowy
sondaCzy oferta zajęć YMCA jest ciekawa?
nie, nie znalazłem /łam nic dla siebie
tak, skorzystałem /łam z oferty
nie mam zadnia
zobacz wyniki
archiwum sond
Alians Światowy YMCA
Alians Europejski YMCA
YMCA na świecie
International Camp Counselor Program
YMCA World Camp

Małopolska

Metro w Krakowie
WYDARZENIA     DOŁĄCZ DO NAS
Qigong dla seniorów  
odbiorca: seniorzy
terminy zajęć:
   wtorek: 16.00-17.00
Qigong (czyt. czi kung) to znana od ponad 5 tys. lat starochińska zdrowotna praktyka ruchowo-oddechowa, która działa równoważąco na ciało i umysł. Dla Chińczyków jest systemem profilaktyki zdrowotnej oraz elementem wspomagającym w powrocie do zdrowia.
Qi to inaczej energia, Gong - to praca, dyscyplina. Tak więc Qigong jest nauką i praktyką, jak wykorzystać energię dla własnego zdrowia, harmonii i równowagi wewnętrznej, stanowi też część Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.
Przez wiele wieków był tajemnicą dobrego zdrowia, młodego wyglądu, długowieczności oraz sztuk walki dostępną tylko dla cesarskiego dworu, mnichów w klasztorach, medyków.
Praktyka tych powolnych ćwiczeń ruchowo-oddechowych pobudza organizm do samoleczenia, prowadzi też do wewnętrznej równowagi i harmonii przez efektywną redukcję stresu. Prowadzone od kilkudziesięciu lat badania medyczne nad skutecznością Qigong potwierdzają, że praktyka ta pomaga w radzeniu sobie ze stresem, przyczynia się do leczenia chronicznych chorób, usprawnia kondycję fizyczną, uelastycznia stawy i kręgosłup, poprawia sprawność umysłową, zmniejsza poziom oddziaływania wielu chorób, a niektóre z nich pozwala całkowicie wyeliminować. Qigong jest doskonały na widoczne odwrócenie spadku sprawności fizycznej w starszym wieku. Ćwiczenia te mogą być także świetną formą profilaktyki zdrowotnej oraz działaniami promującymi zdrowie. Ważnym elementem jest fakt, że dzięki systematycznej praktyce możemy skrócić czas i koszty rehabilitacji lub hospitalizacji. Dzięki nim każdy może dodatkowo zadbać o swoje zdrowie lub zwiększyć szansę na wyzdrowienie.
Polecane są w każdym wieku i i nie wymagają specjalnej sprawności fizycznej. Ćwiczenia są bardzo proste i każdy może się ich nauczyć. Można je także wykonywać siedząc na krześle. Serdecznie zapraszam na zajęcia.

PROWADZĄCA: mgr Magda Ratajczyk

Zajęcia odbywają się w każdy wtorek, w godzinach 16.00 do 17.00.


LISTA SEKCJI DZIAŁU SPORT I REKRECJA  
Gdynia dla Orkiestry
      YMCA - Young Men's Christian Association - Ognisko w Gdyni