Polska YMCA - Ognisko w Gdyni Dodaj do ulubionych       Poleć znajomemu    
        Gdynia, pobierz     linki     napisz     kontakt     home        
Przyłącz się do nas
Gdyńska Akademia Srebrnego Wieku
Wejherowski Uniwersytet Trzeciego Wieku
Czytamy razem
Z głowy do głowy
sondaCzy oferta zajęć YMCA jest ciekawa?
nie mam zadnia
tak, skorzystałem /łam z oferty
nie, nie znalazłem /łam nic dla siebie
zobacz wyniki
archiwum sond
Alians Światowy YMCA
Alians Europejski YMCA
YMCA na świecie
International Camp Counselor Program
YMCA World Camp

Małopolska

Metro w Krakowie
WRÓĆ DO LISTY ARTYKUŁÓW 
Gdyńską policję odwiedziły dzieci z terenów powodziowych2010-07-07

Goszczące w Gdyni dzieci z terenów powodziowych gościły w Komendzie Miejskiej Policji. Blisko 100-osobowa grupa małych mieszkańców gminy Łaziska w województwie lubelskim została zaproszona nad morze przez władze Gdyni i spędzi tutaj dwa tygodnie.

W środę 7 lipca dzieci mogły zobaczyć z bliska jak wygląda praca policjantów. Na stanowisku Oficera Dyżurnego okiem kamery przyglądały się jak mieszkańcy Gdyni i turyści np. przechodzą przez przejście dla pieszych lub czy prawidłowo parkują swoje pojazdy. Kolejnym etapem wycieczki była wizyta u technika kryminalistyki, który zaprezentował im metody zabezpieczania śladów na miejscu przestępstwa. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w gabinecie Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni, gdzie po rozmowie i wspólnych zdjęciach, dzieci otrzymały dyplomy uczestnictwa w "Dniach Otwartych" komendy. Ci, którzy prawidłowo odpowiedzieli na pytania o bezpieczeństwie, które podczas zwiedzania obiektu zadawał im policjant, otrzymali również "Legitymację Małego Policjanta".

Na zakończenie, przed budynkiem komendy, na dzieci czekał sprzęt policyjny: motor z drogówki i radiowóz.

Udział w "Dniach Otwartych" był drugim spotkaniem z gdyńskimi stróżami prawa, bowiem dzień wcześniej dzieci obejrzały przedstawienie "Wybierz numer 112". Ognisko YMCA udostępniło pomieszczenie, a policjanci zaprosili zawodowych aktorów, którzy poprzez zabawę zaprezentowali zasady bezpiecznego zachowania się.

Dzieci czynnie uczestnicząc w przedstawieniu nauczyły się jak i w jakich sprawach dzwonić na numer 112 oraz jak ważne jest przekazanie operatorowi numeru alarmowego podstawowych informacji na temat zdarzenia. Dzieci mogły zobaczyć jk ważny jest operator numeru 112 i ile różnych informacji może przyjąć, począwszy od pożaru, zasłabnięcia osoby lub też przestępstwa.

Ponadto aktorzy wspólnie w dziećmi prezentowali co trzeba zrobić jak ktoś z nas zostanie okradziony lub będzie świadkiem kradzieży. Na zakończenie, dzieci dziękując za przedstawienie nagrodziły aktorów gorącymi brawami.

za: www.gdynia.pl

WRÓĆ DO LISTY ARTYKUŁÓW 
Twój komentarz może być pierwszy
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
  
Gdynia dla Orkiestry
      YMCA - Young Men's Christian Association - Ognisko w Gdyni