Metro w Krakowie
LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ
2009-11-07
Drużynowe Mistrzostwa Polski Kendo - Olsztyn 2009

W dniu 7 listopada 2009 roku w Olsztynie rozegrane zostały 21 Drużynowe Mistrzostwa Polski Kendo. Gdyński klub kendo reprezentowały dwie drużyny, z których pierwsza w składzie Krzysztof Brzeski (kapitan drużyny), Bartosz Barylski, Michał Kelm, Jakub Kraskowski, Piotr Horniatkiewicz, Marek Galewski i Maciej Krzesiński ostatecznie zajęła 3 miejsce.

Dodatkowo zawodnik naszego klubu Jakub Kraskowski otrzymał prestiżową nagrodę za "Ducha Walki" - Kantosho. Gdyńska pierwsza drużyna wygrała wszystkie mecze dochodząc aż do półfinału, gdzie starła się z zeszłorocznymi i aktualnymi Mistrzami Polski - drużyną klubu Shodokan Olsztyn.

Ostateczne wyniki turnieju:

1 miejsce Shodokan Olsztyn
2 miejsce UKS Łódź
3 miejsce Bushido YMCA Gdynia/PSKIJ Poznań

W turnieju dobrze zaprezentowali się równiez pozostali zawodnicy z naszego klubu. Dla niektórych był to pierwszy turniej tak wysokiej rangi w którym startowali.

Trzeba podkreślić, że Bushido YMCA Gdynia był jednym z niewielu klubów, który wystawił dwa pełne składy drużyn. Stanowi to o sile naszego klubu.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku puchar mistrzowski zawita w Gdyni.