Polska YMCA - Ognisko w Gdyni Dodaj do ulubionych       Poleć znajomemu    
        Gdynia, pobierz     linki     napisz     kontakt     home        
Przyłącz się do nas
Gdyńska Akademia Srebrnego Wieku
Wejherowski Uniwersytet Trzeciego Wieku
Czytamy razem
Z głowy do głowy
sondaCzy oferta zajęć YMCA jest ciekawa?
nie mam zadnia
tak, skorzystałem /łam z oferty
nie, nie znalazłem /łam nic dla siebie
zobacz wyniki
archiwum sond
Alians Światowy YMCA
Alians Europejski YMCA
YMCA na świecie
International Camp Counselor Program
YMCA World Camp

Małopolska

Metro w Krakowie
LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ 
2009-09-21
Czytamy Razem po raz siódmy

Rozpoczynamy kolejny rok działania programu wspomagania walki z dysleksją "Czytamy Razem". Obejmuje on coraz większą liczbę dzieci. Dzieje się tak dzięki temu, że znajdujemy zrozumienie dla naszej idei nie tylko wśród wolontariuszy, ale także u Dyrektorów szkół. W bieżącym roku szkolnym w akcji weźmie udział 39 szkół z Gdyni, Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Redy, Rumi, Kartuz, Tczewa, Elbląga, Mrzeziny, Opalenicy, Bydgoszczy i Inowrocławia.

17 września 2009 r. w siedzibie Jacht Klubu Marynarki Wojennej "Kotwica", odbyło się spotkanie inauguracyjne otwierające VII edycję programu "Czytamy Razem". Koordynator projektu B. Ingielewicz podziękowała koordynatorom i wolontariuszom za ich pracę, wiedzę oraz umiejętności organizacyjne, a przede wszystkim za zaangażowanie i oddanie dzieciom. Szczególne podziękowanie złożyła na ręce Pani prof. dr hab. M. Bogdanowicz za zainicjowanie i merytoryczne wsparcie dla realizacji programu. Pani Profesor otrzymała album ze zdjęciami z sześciu lat programu oraz słodki upominek w kształcie serca.

Dyrektor YMCA R. Daruk podziękował również Paniom za przychylność i otwartość na nowatorskie społeczne inicjatywy niesienia pomocy dzieciom. Zapowiedział także wydanie broszury "Czytamy Razem" – programu doskonalenia umiejętności czytania i rozwijania myślenia oraz przypomniał zadania koordynatorów szkolnych.

Wymiana doświadczeń, wspomnienia, swobodne rozmowy toczyły się w miłej atmosferze. Pani Profesor opowiedziała historię programu w Wielkiej Brytanii i o efektach metody "Czytanie w parach". R. Daruk zachęcał do udziału w innych przedsięwzięciach proponowanych przez YMCA np. w tegorocznym sylwestrze. B. Ingielewicz przedstawiła propozycję organizowania spotkań szkoleniowych w różnych szkołach. Na zakończenie wszyscy życzyli sobie spokoju, pomysłów i środków na realizację "Czytamy Razem" w nowym roku szkolnym.
 
Więcej o programie Czytamy Razem >>>
 
Koordynator programu
Beata Ingielewicz

LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ 
Twój komentarz może być pierwszy
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
  
Gdynia dla Orkiestry
      YMCA - Young Men's Christian Association - Ognisko w Gdyni