Polska YMCA - Ognisko w Gdyni Dodaj do ulubionych       Poleć znajomemu    
        Gdynia, pobierz     linki     napisz     kontakt     home        
Przyłącz się do nas
Gdyńska Akademia Srebrnego Wieku
Wejherowski Uniwersytet Trzeciego Wieku
Czytamy razem
Z głowy do głowy
sondaCzy oferta zajęć YMCA jest ciekawa?
nie mam zadnia
nie, nie znalazłem /łam nic dla siebie
tak, skorzystałem /łam z oferty
zobacz wyniki
archiwum sond
Alians Światowy YMCA
Alians Europejski YMCA
YMCA na świecie
International Camp Counselor Program
YMCA World Camp

Małopolska

Metro w Krakowie
LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ 
2012-11-19
Listopadowa Bitwa Narodów

Kolejne eliminacje za nami. Kilkudziesięciu rycerzy z całej Polski walczyło w sali gdyńskiej YMCA o prawo startu w przyszłorocznych mistrzostwach świata, zwanych Bitwą Narodów, które odbędą się we Francji. Walka szła nie na żarty, ale obyło się bez poważniejszych kontuzji. Najlepsze w kraju grupy średniowiecznych rekonstruktorów na czas eliminacyjnych bojów zapominali o duchu historycznej inscenizacji.

Przestrzeganie reguły rycerskiej też nie zawsze ich nie obowiązuje. Biją się jak profesjonalni sportowcy, w znanej skądinąd formule full kontakt. Do upadłego. W rycerskim MMA, jak mówi się o raczkującej w Polsce dyscyplinie, trzeba powalić przeciwnika na ziemię. Uziemiony nie ma prawa podniesienia miecza. W Gdyni mierzyło się na miecze, tasaki i halabardy siedem drużyn. Zbrojni walczyli w pięcioosobowych drużynach - wygrywała ta, której udało się przetrwać na placu boju w sile co najmniej jednego męża utrzymującego się na nogach. Nasi goście z Kaliningradu pokazali, że są zawsze niebezpieczni, nawet w okrojonym składzie, swoim uczestnictwem bardzo urozmaicili cały turniej. Dziękujemy za przybycie wszystkim ekipom, tym którzy zawitali pierwszy raz (i mamy nadzieję że nie ostatni), oraz tym którzy przybyli nawet w sytuacji gdy ich drużyny zdziesiątkowało tuż przed turniejem. a oto wyniki:

1. Cannabis Dei
2. Zapdnay Bashnia + Marcin Jarzyna, Michał Gzowski i Damian Hać
3. ŁAN + Excalibur
4. Fabryka Świń
5. Sierotki
6. von Massow + Bolek Sitek
7. DNO

Na mistrzostwa do Francji pojedzie czterdziestu rycerzy. Pierwsza Bitwa Narodów miała miejsce przed dwoma laty w Chocimiu (Ukraina). W tym roku, na przełomie kwietnia i maja, Rycerskie Mistrzostwa Świata odbyły się w Warszawie. Oprócz reprezentacji Polski uczestniczyły w nich drużyny z Rosji, Ukrainy, Białorusi, Włoch, Niemiec, USA, Austrii, Danii, Izraela i krajów bałtyckich. Swoją reprezentację miał też Quebec.

zobacz, youtube >>>

Źródło informacji: strona internetowa "Kosycarz Foto Press"

LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ 
Twój komentarz może być pierwszy
DODAJ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
  
Gdynia dla Orkiestry
      YMCA - Young Men's Christian Association - Ognisko w Gdyni