Polska YMCA - Ognisko w Gdyni Dodaj do ulubionych       Poleć znajomemu    
        Gdynia, pobierz     linki     napisz     kontakt     home        
Przyłącz się do nas
Gdyńska Akademia Srebrnego Wieku
Wejherowski Uniwersytet Trzeciego Wieku
Czytamy razem
Z głowy do głowy
sondaCzy oferta zajęć YMCA jest ciekawa?
nie, nie znalazłem /łam nic dla siebie
tak, skorzystałem /łam z oferty
nie mam zadnia
zobacz wyniki
archiwum sond
Alians Światowy YMCA
Alians Europejski YMCA
YMCA na świecie
International Camp Counselor Program
YMCA World Camp

Małopolska

Metro w Krakowie

Ognisko założone zostało w 1932 roku. Pierwszym Prezesem Zarządu Ogniska był Admirał Józef Unrug. Siedziba przedwojenna mieściła się na ul. śląskiej, zajęcia sportowe odbywały się w baraku przy ul. 10 Lutego 41. Po wojnie, dzięki pomocy amerykańskiej YMCA, zbudowana została nowoczesna, jak na tamte czasy, siedziba przy ul. Żeromskiego 26. W 1991 roku, po 40-letniem okresie delegalizacji, YMCA odzyskała budynek, w którym obecnie funkcjonuje gdyńskie Ognisko.

YMCA w Gdyni oferuje zajęcia dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych w ponad czterdziestu sekcjach i klubach sportowych, artystycznych, edukacyjnych i turystycznych. Ognisko zrzesza również młodzież dla realizacji celów charytatywnych, zajmuje się szkoleniem liderów oraz integracją. Jest miejscem, w którym można realizować dobre pomysły, służące rozwojowi jednostki i społeczeństwa.

Specjalizacją Ogniska gdyńskiego jest organizacja wypoczynku letniego i zimowego dla dzieci i młodzieży. Cechą charakterystyczną obozów YMCA jest zapewnienie uczestnikom bezpieczeństwa przez maksymalne wykorzystanie czasu na realizację ciekawego programu.


 
Gdynia dla Orkiestry
      YMCA - Young Men's Christian Association - Ognisko w Gdyni